Boban Boki Almažan diplomirao je likovnu umjetnost i glazbu, ali je i jedan od najpoznatijih YouTube kuhara s oko 1000 gastronomskih filmova snimljenih za tvrtku Almazan Kitchen i milijardama pregleda.
Miloš Ristić je kuhar s iskustvom rada u najboljim svjetskim restoranima i hotelima na četirima kontinentima. U Beogradu je bio poznat kao najmlađi kuhar u Srbiji, gdje je sa samo 24 godine vodio kuhinju hotela Moskva. Radeći kao šef kuhinje hotela Ramonda kod Rtnja, upoznao je svog sadašnjeg poslovnog partnera.
Novi koncept osmislili su temeljem uvida da običan odlazak u restoran više nije dovoljan, da je bitno i sveukupno iskustvo, gdje kuhari nude prijateljski razgovor, druženje i povezivanje s gostom. Kreativna vizija tima Almažan-Ristić temelji se na ideji da je za "potpuni užitak u gastronomiji potrebno integrirati sva osjetila", a jedna od ključnih komponenti tog pristupa je vatra: "Homo sapiens koristi vatru već više od 300 tisuća godina. S električnom energijom ili nekim drugim novim tehnikama, hranimo se samo 50-ak-100 godina. Da ne spominjemo atmosferu koju stvara vatra. Ona ne utječe samo na okus, već i na vizualni doživljaj, miris i zvuk, koji također čine gastronomsko iskustvo."
Almažan-Ristić vatrišta otvaraju novo poglavlje u srpskoj gastronomiji. Radi se o konceptu nazvanom Dinamično gastronomsko iskustvo (Dynamic Gastronomic Experience – DGE). U malom mjestu Ležimir na obroncima nacionalnog parka Fruška gora, ugostitelji primaju male grupe gostiju kako bi im, kroz izravnu interakciju, posvetili pažnju. Namirnice su domaće, jela originalna, a recepti tajna.
No nije tajna da taj tim sve priprema na vatri, baš kako su to činili drevni preci, i majstorski barataju wokom. Čak i logo njihova poslovanja, vatra, simbolično predstavlja stalno kretanje i promjenu, baš kako oni žele biti – inovativni u novim interpretacijama tradicionalnih jela iz regije, kao što je prasetina na aromatičnom žaru. No također se bave obnavljanjem davno zaboravljenih jela, poput varice, jela od šumskih sastojaka. Naglasak je na načinu pripreme, dakle, na vatri, i sve se ručno radi od domaćih sastojaka.
U svom opusu imaju stotine vrsta kruha koji se peče od pšenice s mlinskim kamenom i na vrlo specifičan način. "Gosti nas potiču da napišemo knjigu o novom konceptu, bila to kuharska ili osobna. Međutim, suočavamo se s izazovom jer je teško stvoriti tipičnu kuharicu sa samo 20, 30 ili 50 recepata, s obzirom na to da svaki tjedan stvaramo i predstavljamo 50 do 100 praktički novih recepata", kaže kreativni dvojac.
Dodatnu kvalitetu cijelom doživljaju pridonosi i prirodno okruženje u kojem se objekt nalazi. "Gosti koji dođu u Ležimir na južnoj strani Fruške gore osjećaju tu umirujuću kvalitetu. Fruška gora inače djeluje smirujuće i opuštajuće", kažu kuhari o svom objektu koji za njih predstavlja više od restorana.
Da bi gastronomsko iskustvo bilo potpuno, gostima je na raspolaganju i smještaj, veliko dvorište s restoranom na otvorenom, saunom i bazenom. Za hladnije dane tu je ugodan i topao interijer, u kojem se nalazi restoran, foaje za druženje i sobe s pogledom na prirodu. Na raspolaganju su različiti paketi, a paket "24 sata s Bokijem i Milošem" uključuje piće dobrodošlice, večeru u nekoliko sljedova, noćenje u hotelu, doručak te korištenje bazena i saune. Gosti mogu interaktivno sudjelovati s kuharima i sami nešto pripremiti na vatri ako to žele. Ako ne planirate noćenje, dostupan je paket za "nedjeljni piknik", korporativna okupljanja, seminare ili treninge. Iako je otvoren nedavno, za mjesto u ovom restoranu čeka se i po nekoliko mjeseci.