Sektor građevinarstva u Adria regionu imaće mješovit učinak u ostatku godine, stav je analitičara Bloomberg Adrije, dok građevinsko preduzeće Krajina isplaćuje dividendu. Vlada Republike Srpske spasila je Olimpijski centar Jahorina kupovinom akcija, dok Aerodrom Mostar spas vidi u turskom avioprevozniku. Što se tiče Lige prvaka, ništa više neće biti isto.
Ovo je pet stvari koje treba da znate na početku dana:
Analiza BBA: Građevinarstvo će gurati javna infrastruktura, a gušiti kamate
Rast aktivnosti u građevinskom sektoru guraće izgradnja javne infrastrukture, ali će izgradnji stambenog prostora ići nešto lošije zbog još uvijek visokih kamatnih stopa, ali i manjka kvalifikovane radne snage, navodi se u posljednjem izvještaju analitičara.
OC Jahorina solventan, Vlada RS uplatila 26 miliona KM
Nakon što je prekinuta, pa zatim ponovo pokrenuta emisija akcija OC Jahorina, predsjednik Nadzornog odbora Olimpijskog centra Јahorina Nedeljko Elek rekao je da je uspjela emisija obveznica i da je Vlada Republike Srpske uplatila 26 miliona KM na račun Olimpijskog centra, čime, kako je istakao, padaju u vodu sve priče o tome da Јahorina navodno nije solventna i da nije u stanju da izmiruje svoje obaveze.
Akcionari GP Krajina dobiće dividendu od tri miliona KM
Građevinsko preduzeće (GP) Krajina iz Banjaluke ostvarilo je lani dobit od 3,64 miliona maraka, a dio od nešto malo više od tri miliona isplatiće akcionarima na ime dividende. Skupština akcionara tog društva odlučila je 1. jula ove godine da se akcionarima isplati 0,27 KM po akciji, odnosno ukupno 3.048.084 KM.
Schiller gradi fabriku za proizvodnju medicinskih uređaja u Tomislavgradu
Švicarski proizvođač medicinskih uređaja Schiller AG započeo je izgradnju fabrike u Tomislavgradu. Schiller je osnovao lokalnu podružnicu Ergosana, koja će upravljati tvornicom za proizvodnju medicinskih uređaja, saopšteno je iz Opštine Tomislavgrad.
Novi format Lige prvaka: Više novca i utakmica za sve
Ništa više neće biti isto. Nova sezona Lige prvaka, koja se vraća već 7. jula, donosi potpuno novi format, a razlozi za promjenu su poslovne prirode. "To je velika prilika za klubove iz regije", komentarišu stručnjaci.
Šta se još čitalo u ponedjeljak:
Privreda ne želi da je EU posmatra kroz (ne)rad bh. političara
Aerodrom Mostar u pregovorima s Pegasusom za letove za Istanbul
Niska NPL stopa u mikrokreditiranju
Devizne rezerve smanjene na 15,77 milijardi KM
Slijedi…
Uprkos poskupljenju od 20 odsto, potražnja za satovima stabilna - Izuzev pandemijske 2020. godine, uvoz satova u Bosnu i Hercegovinu bilježi rast kako količinski tako i vrijednosno. U posljednje tri godine satovi na bosanskohercegovačkom tržištu poskupjeli su za 20 odsto, što nije u velikoj mjeri imalo uticaja na potražnju, koja se vratila na pretpandemijski nivo.
Donosimo vam i tekst o temi Hoće li automobilska revolucija pojesti svoju djecu, kao i odgovor na pitanje Ko je Jean-Luc Mélenchon, ljevičar koji bi mogao biti francuski premijer.