Željezničar postaje 'fudbalska kompanija' implementirajući njemački model sportskog poslovanja. Finansijski sektor u Bosni i Hercegovini zabilježio je rast s ukupnom aktivom od 47,68 milijardi KM. Istovremeno, Banjalučka berza imenovala je novi Upravni i Nadzorni odbor, dok je aviokompanija Wizz Air najavila letove između Sarajeva i Rima.
Njemački model u bh. sportu: Željo postaje 'fudbalska kompanija'
Sport je javna društvena djelatnost kojoj se u svim razvijenim zemljama svijeta poklanja veoma velika pažnja, kaže nam na početku razgovora Almir Gredić, bivši predsjednik FK Željezničar, sadašnji predsjednik Komisije za izbor strateškog partnera i član Uprave UniCredit Banke. Jedan je od onih koji najbolje znaju kako bi business u sportu kod nas mogao bolje funkcionisati, a procesi koje predvodi u Želji treba to i da potvrde.
Aktiva bh. finansijskog sektora veća je za 2,51 milijardu KM
Ukupna aktiva finansijskog sektora u Bosni i Hercegovini je na kraju 2023. godine iznosila 47,68 milijardi KM (nekonsolidovani podaci) i veća je za 2,51 milijardu KM ili za 5,5 posto u odnosu na isti period prethodne godine, navodi se u najnovijoj Analizi finansijskog sektora u BiH na kraju 2023. godine, a koju je uradila Centralna banka BiH.
Banjalučka berza dobila novi Upravni i Nadzorni odbor
Banjalučka berza (BLSE) dobila je novi Upravni i Nadzorni odbor, a među članovima ima nekoliko promjena u odnosu na dosadašnje sastave odbora. U Upravni odbor (UO) izabrani su Davor Maksimović, Vladislav Babić, Božana Bojić, Boris Majstorović i Jasna Zrilić, na period od pet godina.
Wizz Air od oktobra pokreće liniju iz Sarajeva za Rim
Aviokompanija WizzAir će od 29. oktobra započeti letove između Sarajevskog aerodroma i Aerodroma Fiumicino u Rimu. Ova nova aviolinija će saobraćati tri puta sedmično, što je potvrđeno informacijama na zvaničnoj stranici Wizzaira. Kako je navedeno, standardna cijena u jednom smjeru kretat će se već po cijeni od 19,99 eura, a letovi će se odvijati utorkom, četvrtkom i subotom.
Inflacija u eurozoni usporila na 2,5 posto, bazna iznenadila
Inflacija u eurozoni je usporila u junu - što je dokaz da pritisci na cijene postepeno popuštaju i da se rast cijena kreće ka cilju Evropske centralne banke od dva posto. Potrošačke cijene su na međugodišnjem nivou rasle 2,5 posto prošlog mjeseca, što je pad sa 2,6 posto u maju i u skladu je sa srednjom procjenom iz Bloombergove ankete. Bazna inflacija, koja isključuje artikle s promjenjivim cijenama kao što su hrana i energija, neočekivano je ostala nepromijenjena na 2,9 posto.
Šta se još čitalo u utorak:
ECB poziva na strpljenje, kamate neće padati tako brzo
Nakon previranja u Francuskoj, Njemačka se okreće Poljskoj
Zašto se u Francuskoj biraju zastupnici u dva kruga i što to znači za Macrona
Slijedi…
Danas vam donosimo tekst - Snackovi preuzimaju mjesto tradicionalnih obroka, traže se zdrave grickalice.