Nadzorni odbor UniCredit Bank Banja Luka, uz prethodnu saglasnost Agencije za bankarstvo Republike Srpske, imenovao je Draganu Janjić na poziciju člana Uprave nadležnog za upravljanje rizicima, počevši od 1. septembra 2024. godine.
Prethodno je s iste funkcije razriješen Miloš Belić, na lični zahtjev, radi preuzimanja druge funkcije u UniCredit Grupi, prema podnesku na Banjalučkoj berzi. Mandat Dragani Janjić traje do 31. avgusta 2028. godine.
Dragana Janjić UniCreditu se pridružila 2006. godine, gdje je, radeći na različitim pozicijama unutar Banke, stekla iskustvo u oblasti monitoringa kreditnog rizika te upravljanja strateškim, tržišnim i operativnim rizicima, naveli su u ovoj banci. Od avgusta 2020. do februara 2023. godine bila je na poziciji člana Uprave UniCredit Bank, nadležnog za Upravljanje rizicima.
Janjić je diplomirala finansijski menadžment na Ekonomskom fakultetu Univerziteta u Banjaluci.
"Vjerujem da će vještine, znanje i bogato iskustvo koje Dragana ima biti veliki doprinos ispunjenju strateških ciljeva i realizaciji poslovne strategije UniCredit Bank Banja Luka, stavljajući naše klijente i zajednicu u kojoj poslujemo na prvo mjesto", rekao je Spas Vidarkinsky, predsjednik Uprave UniCredit Bank.
Aktuelni sastav Uprave UniCredit Bank čine Vidarkinsky te članovi Uprave Jasminka Bajić, Diana Bevada, Dragana Janjić i Željko Kišić.
UniCredit Bank četvrta je među bankama po ostvarenoj dobiti u prvoj polovini ove godine. Bilježi rast neto prihoda od kamata, naknada i provizija, ali i operativnih troškova. Profit od 16,21 milion maraka koji su imali na kraju juna ove godine veći je od profita iz juna prošle godine (10,80 miliona KM).
Podsjećamo, bruto dobit UniCredit Banke u 2023. godini iznosila je 25,14 miliona KM, a neto 22,77 miliona KM.
Akcijama UniCredit Bank Banja Luka trguje se na Banjalučkoj berzi, a u 2023. i 2024. godini, do danas, evidentirane su transakcije u vrijednosti od 124.629 KM. Minimalna cijena po akciji bila je 1.800 KM, a maksimalna 2.000 KM.
UniCredit S.p.A u banjalučkom ogranku ima udio od 99,6 odsto, a ostatak akcija pripada manjinskim akcionarima, fizičkim i pravnim licima, pojedinačno po 0,05 odsto ili manje.