Prema izvješću Svjetskog ekonomskog foruma, Hrvatske autoceste (HAC) nalaze se među najboljima u Europi i svijetu u pogledu kvalitete cestovne infrastrukture.
U konkurenciji 141 države, Hrvatska s prosječnom ocjenom 5,6, s Danskom i Tajvanom, dijeli 12. mjesto na svjetskoj ljestvici globalno najboljih cestovnih infrastruktura, navodi se u priopćenju HAC-a.
Najvišu prosječnu ocjenu 6,5 ima Singapur, dok se iza skupine zemalja s prosječnom ocjenom u kojoj je i Hrvatska nalaze neke bitno razvijenije države, poput Ujedinjenog kraljevstva, Njemačke, Finske, Francuske, Luksemburga, Katara i SAD-a.
Kada je riječ o zemljama u okruženju, Slovenija se nalazi na 36. mjestu, dok je Mađarska na 69. mjestu.
Iz HAC-a podsjećaju kako je 2018. godine Hrvatska u konkurenciji između 137 država, s prosječnom ocjenom 5,5 dijelila 13. mjesto s Danskom, Omanom, Njemačkom, Španjolskom, Katarom, Švedskom i Luksemburgom. Iz te grupe jedino su poboljšanje u infrastrukturi pokazale Hrvatska i Španjolska, dok su ostale države po kvaliteti cestovne infrastrukture danas rangirane niže od Lijepe Naše.
Vašu pretplatu nije moguće sačuvati. Molimo vas, pokušajte ponovo.
Vaša pretplata je uspjela.
Unatoč kritikama zbog trenutno visokih cijena i neučinkovitog modela naplate koji tijekom ljeta uzrokuje značajne gužve na naplatnim kućicama, na Hrvatskim autocestama izrazito je jak promet. Samo proteklog vikenda prošlo je 927.496 vozila i naplaćeno je 6,47 milijuna eura cestarina bez PDV-a. U odnosu na isti vikend lani promet je porastao osam posto, a cestarine za šest posto. Za očekivati je kako će promet i idućih vikenda rasti s obzirom na to da se približava vrhunac turističke sezone.
Kada je riječ o vanjskotrgovinskoj razmjeni BiH i SAD-a, naša zemlja je samo u periodu od 1. 1 do 28. 3. ove godine izvezla 60.867.862,84 KM, a iz SAD-a je u našu zemlju uvezeno 19.076.378,13 KM.
Pale su cijene bakra, aluminijuma i cinka, dok su i cijene drugih metala u riziku da se obruše zbog novih, opštih carina američkog predsjednika Donalda Trumpa.
Kada je riječ o monetarnoj politici EU, nekoliko zvaničnika Evropske centralne banke smatra da potencijalno treba pauzirati spuštanjem kamatnih stopa na aprilskom sastanku.
Kada je riječ o monetarnoj politici EU, nekoliko zvaničnika Evropske centralne banke smatra da potencijalno treba pauzirati spuštanjem kamatnih stopa na aprilskom sastanku.
Unesite svoju e-mail adresu na koju ćemo Vam poslati link za resetiranje lozinke
Premašen je maksimalan broj uređaja. Ako ste vlasnik računa, kliknite na "Pošalji prijavu e-poštom" kako biste primili e-poštu s linkom za prijavu. Slijedite link i moći ćete upravljati uređajima povezanim s vašim računom.