Žene i muškarci imaju talente i sposobnosti koje često ostaju neiskorišteni zbog rodnih predrasuda. Proffs d.o.o. osnažuje timove u kompanijama da iskoriste puni potencijal svih za dobrobit biznisa i zajednice.
GoGender je digitalna platforama koja organizacijama pomaže da grade kulturu različitosti i rješavaju rodne i druge nejednakosti na radnom mjestu i lancu vrijednosti.
Na globalnom nivou postoji posvećenost rodnoj ravnopravnosti bez presedana u istoriji. 193 vlade su potpisale 17 ciljeva održivog razvoja, uključujući cilj 5, fokusiran na rodnu ravnopravnost i osnaživanje žena. Posvećenost rodnoj ravnopravnosti postoje i na nacionalnom i lokalnom nivou vlasti. Rastući broj pojedinačnih kompanija ima politike, strategije i akcione planove za različitost, rodnu ravnopravnost i inkluzij.
Uprkos napretku i dalje postoje ozbiljne rodne nejednakosti. Ovim tempom biće potrebno 136 godina da žene i muškarci budu ravnopravni. Organizacije smatraju da je rad na rodnoj ravnopravnosti skup, dugotrajan i izazovan. Nedostaju im i odgovarajuće metode i alati za stvaranje željene promjene, a informacije dostupne na internetu je teško primijeniti u praksi.
Kao rješenje organizacijama nude digitalne alate za eliminisanje rodnih i drugih nejednakosti te dizajniranje željenih promjena štedeći značajno vrijeme i novac.
Emina Abrahamsdotter je međunarodna ekspertica za rodnu ravnopravnost i voditeljica projekta, a Dino Hajrić je voditelj digitalnog razvoja.